Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Основними завданнями обліково-статистичної роботи є забезпечення достовірності, об’єктивності, оперативності та цілісності інформації про роботу суду з основної діяльності.
Всі звіти розраховуються на підставі документів первинного обліку, автоматично в програмі КП Д-3. Перед формуванням звітів перевіряються всі ОСК на помилки. Помилки можуть бути блокуючі та не блокуючі. У випадку блокуючих помилок справи автоматично відключаються від статзвіту і не враховуються при обчисленні звіту. Тому такі помилки обов’язково мають бути усунуті в процесі роботи, до формування звітів. Під час підготовки звітів виявлялись помилки, які були спричинені внаслідок невірного або неповного заповнення обліково-статистичних карток, а також недотримання відповідальними особами за формування звітів, вимог чинних інструкцій та методичних рекомендацій щодо формування звітів.
За 2024 рік сформовано та передано статистичні звіти про роботу суду. Річні звіти за формами:
До кожної форми звітності є спеціально розроблені інструкції та методичні рекомендації, також є методичні рекомендації, розроблені ТУ ДСА України в Вінницькій області.
Автоматичне формування звітів в КП Д-3 розпочато з 2016 року. З кожним звітним періодом удосконалюються умови логічного контролю програми КП Д-3, відповідно менше помилок допускається у звітах.
Так з дев’яти звітів за 2024 рік відхилено через помилки лише один: 1-п, в 2023 році відхилено було два: 1-мзс та 1-к.
У відхиленому звіті 1-п не було повністю внесено до ОСК дані щодо закриття справи, а саме: особу притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.173-2 ч.2 КУпАП, обмежившись усним зауваженням на підставі ст..22 КУпАП провадження у справі закрито, що не передбачено санкцією статті.
Звіт форми 7 ст.382 ч.1,2 КК України необхідно було перевірити, чи саме цей злочин було скоєно у стані алкогольного сп’яніння. На підтвердження було надіслано копію вироку.
Також у звіті 1-ц в розділі 1 рядок 6, графа 6 не зазначено суму стягнених аліментів, оскільки стягнення аліментів у твердій грошовій сумі відповідно до судових рішень – не було.
В попередніх звітних періодах у звітах поширеною помилкою було неналежне внесення даних щодо потерпілих у звіті 1-к, а саме в ОСК у розділі «Відомості про потерпілих» не відмічалися дані щодо завданих збитків потерпілим, тому у розділі 2 «Відомості про потерпілих» була розбіжність із кількістю справ у розділі 1. Вже за 2024 рік такої помилки не було, що свідчить про належну роботу відповідальних осіб за внесення даних до ОСК.
Також поширеною помилкою було те, що відповідальними працівниками суду несвоєчасно вносились дані щодо відкриття проваджень у цивільних та адміністративних справах, тому на кінець звітного періоду такі заяви рахувалися як позовні заяви, а із запізненням вносились дані щодо відкриття провадження в минулому звітному, і в наступному звіті вже відображалися не позовні заяви, а цивільні справи. В звітах Бершадського районного суду Вінницької області в 2024 році ці дані вносились своєчасно, відповідно, справи та позовні заяви обліковано правильно.
З метою покращення формування звітів відповідальним працівникам за внесення даних до ОСК слід приділяти особливу увагу первинній реєстрації та обліку судових справ і матеріалів, які надійшли до судів, заповненню документів первинного обліку, внесенню даних щодо розгляду справи, результатів розгляду, виконання у справі.
Відповідальним за формування звітів вести належний облік залишку справ та матеріалів на початок звітного періоду, порівняно із попереднім звітнім періодом.
Також необхідно досконало вивчити вимоги Положення про автоматизовану систему документообігу суду, Методичних посібників щодо роботи з КП «Д-3», Інструкції та методичні рекомендації щодо формування звітності.
Систематично проводити перевірку повноти заповнення ОСК.
Керівник апарату суду Валентина ПРОКОПЕЦЬ