Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Ще з часів Стародавньої Греції словом «архів» називали будинки вищих урядових установ, де ухвалювалися і зберігалися важливі державні акти.
Завдяки архіву можна дослідити не лише історію певної організації, а й історію конкретних періодів розвитку окремих держав. Так, завдяки судовим архівам можна прослідкувати особливості розвитку розгляду судових справ, визначення покарання за певні злочини, які дії вважалися злочинними в певний історичний період розвитку країни та інше.
Якщо рішення по Вашій справі винесено декілька років тому, або навіть десятки років тому, а сьогодні Вам необхідна копія цього рішення, то отримати її можна в архіві суду.
Архів суду є окремим підрозділом , який входить до складу канцелярії суду та забезпечує зберігання справ та матеріалів, а також видачу архівних справ та документів.
Основними функціями та завданнями архіву суду є:
Розглянуті справи передаються до архіву суду, і тут вони розміщені на спеціальних полицях, окремо по роках та в хронологічній послідовності. Строки зберігання справ чітко визначені відповідним Переліком справ затвердженого Наказом Державної судової адміністрації України 07.12.2017 за №1087. Наприклад: справи про розірвання шлюбу зберігаються 3 роки, про визначення місця проживання дитини, позбавлення батьківських прав чи стягнення аліментів зберігаються 3 роки після досягнення дитиною повноліття,справи що стосуються житлових правовідносин 10 років, а справи про спадщину 75 років. Деякі категорії справ зберігаються в архіві суду постійно. Наприклад: кримінальні справи на засуджених до довічного позбавлення волі чи про злочини проти основ Національної безпеки України, та цивільні справи про встановлення батьківства, материнства чи справ про усиновлення.
Після визначених строків зберігання справ з них вилучаються оригінали вироків, ухвал, постанов та рішень суду та наступних ухвал та рішень Вищого рівня. Вилучені оригінали судових рішень зберігаються в архіві суду постійно. Тому, отримати копії рішень можна через десятки років після знищення самих матеріалів справи.
Найдавніші вироки, які зберігаються в архіві Бершадського районного суду датуються 1944 роком.
Отже, отримати рішення суду за минулі роки не є проблемою.
Відповідальна за архів Бершадського
районного суду Світлана Гончар