Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В Україні проблема домашнього насильства вже давно стала соціальною. Під вчиненням такого слід розуміти умисне вчинення дій фізичного, психологічного чи економічного характеру, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого.
Побої і знущання у сім’ї для багатьох є щоденною реальністю, про яку мовчать. Мовляв, усі так живуть, тож треба терпіти. Терпіти більше не треба. Якщо ви постраждали від домашнього насильства, ви захищені Законом і маєте право на повноцінну допомогу.
Щорічно понад 1,1 млн українок зазнають фізичного, сексуального насильства та психологічного тиску в сім’ї. Однак, за допомогою звертається тільки кожна десята.
А як же решта?
Причин того, чому жінки мовчать про знущання над собою, кілька. По-перше, традиційне українське “б’є – значить любить” та “не винось сміття з хати”. Багато хто досі вірить, що від домашнього насильства страждають усі, тому говорити про це нема потреби. По-друге, багато жінок просто не знають куди звернутися за допомогою. Третя причина – це недовіра до служб, які таку допомогу надають. Зрештою, дуже часто самі постраждалі не усвідомлюють, що над ними чинять насильство. Наприклад, коли їм постійно докоряють, контролюють кожен крок чи забороняють працювати.
Що ж тоді робити ?
Контакти гарячої лінії , робота яких націлена на те, щоб постраждалі перестали мовчати, знаючи, що їм є куди звернутися і де отримати ефективну допомогу.
Контакти служб, де можна отримати допомогу:
Якщо насильство не завдало тілесних ушкоджень за вчинення насильства в сім’ї особу може бути притягнуто до адміністративної відповідальності ст.. 173-2 Кодексу України про адміністративні прапорушення «Вчинення насильства в сім’ї, невиконання захисного припису або не проходження колекційної програми».
За такі дії передбачається накладення штрафу від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів ( від 51 до 85 грн ) або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 5 діб.
За статистичними даними до Бершадського районного суду Вінницької області за 2018 рік надійшло 208 справ про адміністративні правопорушення вчиненням домашнього насильство, або невиконання захисного припису, притягнуто до відповідальності 123 особи.
Пам’ятайте, що спричинення будь-якого виду тілесних ушкоджень, а також вчинення будь-яких інших дій проти життя та здоров’я, волі, честі чи гідності особи, а також проти статевої недоторканості, є злочинами. За ці та інші правопорушення передбачена кримінальна відповідальність! Перебування з кривдником в сімейних відносинах не виключає необхідності притягнення його до кримінальної відповідальності.