flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

З 1 січня 2023 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2022 року

06 березня 2023, 15:36

Бершадський районний суд нагадує, що з 1 січня 2023 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2022 року.

            Відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія Закону, є, зокрема, присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді). Присяжні під час виконання своїх обов’язків у суді, а саме під час залучення до розгляду конкретної справи, стають суб’єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Якщо протягом 2022 року присяжний брав  участь у розгляді цивільної чи кримінальної справи, незалежно від того чи отримав він виплати за виконання обов’язків у суді як присяжного, зобов’язаний подати до 31 березня 00.00 год. 2023 року шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що затверджена Національним агентством.

Якщо присяжний протягом  2022 року був увільнений від виконання обов’язків присяжного,  він також зобов’язаний подати  до 31 березня 00.00 год. 2023 року.

Відповідно до положень Закону України від 03 березня 2022 року №2115-IX "Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період воєнного стану або стану війни", є можливість подати Декларацію (це стосується всіх типів декларацій, а також повідомлень про суттєві зміни в майновому стані та про відкриття валютного рахунку) протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану шляхом заповнення електронної декларації за минулий рік. Додатково повідомляємо, що згідно ст. 45 п. 4 суб’єкт декларування може подати виправлену декларацію без звернення до Національного агентства з питань запобігання корупції упродовж 7 днів після подання декларації, але не більше 3-х разів.

Звертаємо увагу, що порушення вимог фінансового контролю, несвоєчасне подання без поважних причин декларації є адміністративним правопорушеннями, за які передбачено відповідальність згідно ст. 172-6 кодексу України про адміністративні правопорушення.

Електронний цифровий підпис (ЕЦП) в Україні можна отримати в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів (далі– АЦСК), перелік яких зазначений на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Доступ до системи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування https://portal.nazk.gov.ua, можливий з використанням посилених сертифікатів відкритого ключа, виданих акредитованим центром сертифікації ключів АЦСК ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК «ПРИВАТБАНК».

Якщо у вас виникають питання щодо заповнення декларації, ви можете скористатися такими сервісами:

  • Служба технічної підтримки НАЗК: support@nazk.gov.ua(відповіді надаються з 9:00 до 18:00);
  • База знань з офіційними роз’ясненнями НАЗК

Додаткова корисна інформація:

Роз’яснення щодо заповнення декларацій також розміщені в Telegram-каналі НАЗК.