Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В липні 2024 року начальником Гайсинського РВ №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області Анатолієм Білозіром було проведено інформаційно-комунікаційний захід на тему «Пробаційні програми: суть, особливості, переваги для правопорушника та громади». Метою заходу було інформування громади міста, партнерських та державних організацій про інструменти впливу на поведінку суб’єктів пробації для формування соціально сприятливих змін особистості , а також запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.
У заході взяли участь перший заступник голови Бершадської міської ради Бершадської ТГ Дмитро Красиленко, начальник відділу з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Бершадської міської ради Олексій Десяк, прокурор Бершадського відділу Гайсинської окружної прокуратури Максим Джужук, керівник апарату Бершадського районного суду Валентина Прокопець, провідний інспектор Гайсинського РВ №1філії Державної установи « Центр пробації» Руслана Телега.
Відповідно до Закону України «Про пробацію» передбачено такий інструмент роботи із засудженими як пробаційні програми, які призначаються за рішенням суду особі, звільненій від відбування покарання з випробуванням та передбачає комплекс заходів, спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості.
Пробаційна програма - це система занять, які проводяться за визначеним графіком і мають на меті корекцію поведінки, яка суперечить прийнятим у суспільстві (громаді) нормам, а також формування соціально сприятливих змін особистості. Реалізація кожної пробаційної програми передбачає: складання графіка, відвідування занять, дотримання певних правил поведінки при цьому, оцінку результатів та висновок про виконання пробаційної програми.
Законодавством передбачено та затверджено п’ять пробаційних програм для повнолітніх та неповнолітніх суб’єктів пробації, а саме: «Попередження вживання психоактивних речовин», «Зміна прокримінального мислення», «Подолання агресивної поведінки», «Формування життєвих навичок», «Подолання домашнього насильства», які включають в себе заходи спрямовані на виправлення того чи іншого криміногенного фактору, яке стало причиною вчинення особою кримінального правопорушення.
Пробаційна програма спрямована на зміну поведінки особистості через усвідомлення нею проблеми, збільшення її вмотивованості до змін, розвиток обізнаності та відповідних навичок. Програма може змінити життя засудженого на краще, якщо він не лише відвідує всі заняття, передбачені графіком, а й виявлятиме власне бажання змінитися.
Пресслужба суду