Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Кожна людина, права та свободи якої порушені, має право звернутися до суду, але перед тим потрібно визначитися, якими нормативно-правовими актами слід керуватися.
Від того, наскільки вірно ви напишете скаргу чи позовну заяву, залежить чи візьмуть її до розгляду і наскільки ви зможете згодом, уже в судовому засіданні, розраховувати на задоволення ваших вимог. Тому слід з пам’ятати, що в скарзі чи позовній заяві має бути дуже чітко сформульовано вимоги до відповідача.
В компетентність суду не входить їх формулювання, то ж якщо ви не зможете сформулювати цих вимог – не зможете отримати бажаного результату.
Здається, що кожна людина, яка має хоча б середню освіту, може самостійно написати позовну заяву. Проте, насправді це не завжди так.
Часто людина приходить до суду під впливом емоцій щодо несправедливості, і у позовній заяві, крім емоцій, відсутній опис фактів, що мали місце, не наведені докази, що підтверджують вашу правоту, не чітко викладені позовні вимоги. Тому краще, якщо таку заяву вам сформулює кваліфікований юрист, але йому ви маєте розказати та пояснити всі нюанси вашої справи.
В людей склалася думка, що правову допомогу можна отримати тільки сплативши «кругленьку» суму , але це не завжди так. На даний час на території нашої держави діє Закон України «Про безоплатну правову допомогу». Цей Закон відповідно до Конституції України ( 254к/96-ВР )
визначає зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо надання безоплатної правової допомоги.
Право на безоплатну первинну правову допомогу згідно з Конституцією України ( 254к/96-ВР ) та цим Законом мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України. Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:
1) надання правової інформації;
2) надання консультацій і роз'яснень з правових питань;
3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
4)надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги в Україні є:
2) органи місцевого самоврядування;
3) фізичні та юридичні особи приватного права;
Детальніше ознайомитися з вищевказаним Законом можна на офіційному сайті Верховної Ради. Також в приміщенні Бершадського районного суду на дошці оголошень та розміщена інформація про безоплатну правову допомогу.
Тетяна Дмитрук
Заступник керівника апарату суду