flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Коротко про адміністративні правопорушеня на транспорті.

30 березня 2016, 16:56

 Кожен водій, який  керує транспортним засобом, мабуть, хоч раз у житті  мав справу з працівниками сектору відділу поліції (раніше ДАІ),  але не кожен знає, як поводити себе в такій ситуації і що при цьому  потрібно знати.

Дане питання регулюється кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП). В  разі  вчинення особою адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженою на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається  особі, яка притягується до відповідальності. У протоколі зазначаються: дата і місце складання, посада,прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності; місце, час  вчинення і суть правопорушення; нормативний акт,який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих,якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи. Також протокол в обов’язковому порядку підписується особою,  яка склала протокол і правопорушником, свідками та потерпілими, якщо ті присутні. У разі відмови правопорушника від підпису протоколу про це робиться відмітка. При складанні протоколу роз’яснюються права і обов’язки ,передбачені статтею 268 цього Кодексу про що зазначається в протоколі. В деяких випадках працівники сектору відділу поліції можуть робити фото і відеозапис, що також буде підтвердженням даного правопорушення. У випадку вимоги проведення медичного огляду на предмет наявності алкоголю в крові й відмови пройти такий огляд  на алкотесті у протоколі вказується причина відмови, це мають засвідчити свідки. У разі недовіри і для впевненості що затримана особа права, пропонується пройти освідування в медичному закладі.

У разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, за яке відповідно до цього Кодексу може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, працівник відповідного підрозділу Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечує безпеку дорожнього руху, тимчасово вилучає посвідчення водія до набрання законної сили постановою у справі про адміністративне правопорушення, але не більше ніж на три місяці з моменту такого вилучення, і видає тимчасовий дозвіл на право керування транспортними засобами. Про тимчасове вилучення посвідчення водія робиться запис у протоколі про адміністративне правопорушення.

Після закінчення тримісячного строку тимчасового вилучення посвідчення водія, у випадках, якщо судом не прийнято рішення щодо позбавлення водія права керування транспортним засобом або якщо справа про адміністративне правопорушення не розглянута у встановлений законом строк, особа має право звернутися за отриманням вилученого документа. Таке звернення особи є обов'язковим для його виконання незалежно від стадії вирішення справи про адміністративне правопорушення.

За подання такого звернення та повернення особі тимчасово вилученого посвідчення водія не може стягуватися плата.

Незнання своїх прав та обов’язків не знімає з Вас відповідальність.

 

Старший секретар

Бершадського районного суду                                    Галина Руденко