Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Про насильство в сім’ї зараз говорять немало. Ця тема донедавна була не дуже відкритою, тепер це обговорюють у телевізійних програмах, друкованих виданнях, проте нерідко виявляється, що не всі усвідомлюють, що таке насильство в сім’ї та які наслідки його існування.
Насильством у сім'ї - будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.
Таким чином, жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: жінка, яку постійно лає і б’є її чоловік, дівчинка-підліток, що страждає від сексуальних переслідувань свого вітчима, хлопчик, якого лупцює мати-алкоголічка, старенька бабуся, яку ненавидять власні діти…
Потрібно пам’ятати, що особи, які вчинили насильство в сім’ї несуть кримінальну,адміністративну чи цивільно-правову відповідальність відповідно до закону.
Що стосується адміністративної відповідальності то відповідно до статті 173 2Кодексу України про адміністративні правопорушення (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі), тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого,-
тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, -
тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.
Протягом 2018 року Бершадським районним судом Вінницької області за ст.173-2 КУпАП притягнуто до відповідальності 39 осіб, з яких 25 оштрафовано, щодо 6 осіб застосовано громадські роботи, а 8 правопорушників піддано адміністративному арешту.
Слід пам’ятати, що особи, які вчиняють насильство над своїми рідними, ніколи не обмежуються одним випадком, вони роблять це систематично, відчуваючи свою безкарність.
У випадку проявів насильства в сім’ї необхідно звернутися за допомогою до:
-поліції;
-служби у справах дітей;
-центру соціальних служб для сім’ї,дітей та молоді;
-громадських організацій,які надають допомогу постраждалим від насильства.
Секретар суду Фурманська Ю.О.