Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
При розгляді справ у суді бувають ситуації, коли в представника немає можливості з`явитися в судове засідання в приміщення суду, у разі, якщо справа розглядається в іншому місці, районі чи області.
Нині законодавством передбачено можливість брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконфенції.
Судові засідання в режимі відеоконференції можуть проводитися в господарському, цивільному, адміністративному та кримінальному процесах.
Відеоконференція – це телекомунікаційна технологія інтерактивної взаємодії двох або більше віддалених учасників судового провадження з можливістю обміну аудіо- та відеоінформацією в реальному масштабі часу з урахуванням керуючих даних.
Відповідно до Цивільного процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, для цього учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п’ять днів до судового засідання.
Слід зазначити, що у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції потрібно зазначити, а також детально розписувати обставини, на підставі яких учасник просить суд задовольнити клопотання, та обов’язково додати докази, якими обґрунтовується неможливість прибуття до суду.
Згідно з ч. 7 та ч. 8 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. На суд, який отримав ухвалу про проведення відеоконференції, покладається обов’язок забезпечити проведення відеоконференції.
Судові засідання проводяться в залі засідань, яка придатна для розміщення сторін та інших учасників судового процесу і дає змогу реалізовувати надані їм процесуальні права і виконувати процесуальні обов’язки.
Учасникам судового процесу забезпечується можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов’язки, передбачені ЦПК України.
Судове засідання та результати процесуальних дій, проведених в режимі відеоконференції, фіксуються судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відеозапису.
Основними перевагами проведення судового засідання в режимі відеоконференції є сприяє підвищенню оперативності здійснення судочинства, дотримання строків судового розгляду, та економія коштів учасників процесу.
Керівник апарату Бершадського районного суду
Валентина ПРОКОПЕЦЬ